Jaki olej hydrauliczny do Manitou?

Jaki olej hydrauliczny do Manitou jest najlepszy? Wybór odpowiedniego oleju hydraulicznego jest istotny dla prawidłowego funkcjonowania maszyn takich jak Manitou. W tym artykule przedstawimy, jakie oleje hydrauliczne są najlepsze dla tych maszyn oraz jak dbać o układ hydrauliczny Manitou.

Wybór oleju hydraulicznego dla Manitou

Aby zapewnić optymalne warunki pracy maszyny Manitou, należy wybrać olej hydrauliczny o odpowiednich właściwościach, takich jak lepkość, temperaturę pracy, właściwości przeciwzużyciowe i antykorozjne. Należy także kierować się zaleceniami producenta maszyny, w tym przypadku firmy Manitou.

Zamiast wymiany oleju – filtracja

Filtracja oleju hydraulicznego to rewolucyjna alternatywa dla tradycyjnej wymiany oleju, która pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń oraz przedłużenie żywotności oleju. Firma Olbromski to lider w branży filtracji olejów, oferując usługi przynoszące liczne korzyści. Dlaczego warto?

  • Oszczędność pieniędzy związana z zakupem oleju,
  • Redukcja kosztów utylizacji zużytego oleju,
  • Wydłużenie żywotności układu hydraulicznego,
  • Ekologiczne rozwiązanie – mniejszy wpływ na środowisko.

5 najpopularniejszych olejów hydraulicznych dla Manitou

Nazwa olejuLepkośćTemperatura pracyWłaściwości antykorozjne
Mobil DTE 25ISO VG 46-25°C do 100°CTak
Shell Tellus S2 MX 68ISO VG 68-20°C do 120°CTak
Castrol Hyspin AWS 32ISO VG 32-30°C do 110°CTak
Fuchs Renolin B20 VG 68ISO VG 68-20°C do 110°CTak
Orlen Oil Hydraulik HLP 46ISO VG 46-25°C do 100°CTak

Ważne wskazówki i rekomendacje

Wybór odpowiedniego oleju hydraulicznego do Manitou jest kluczowy dla jego prawidłowego funkcjonowania. Warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta oraz sprawdzić parametry oleju przed zakupem. Alternatywą dla wymiany oleju może być także filtracja, oferowana przez firmy takie jak Olbromski.